3.3V-5V Rregullator Tensioni

ME-ADD P3.3-5VRB
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Mikroelektronika
MFR Part No: MIKROE-491
3.3V-5V Rregullator Tensioni, Aksesore për Pllakë Zhvillimore, MC34063A
10,76
(me TVSH): 0
Qnt. Shportë
DërgesaFalas>30€
w

3.3V-5V Voltage Regulator Board është pllakë e vogël në të cilën ka ndërtuar qark i integruar monolit MC34063A, i cili i përmban të gjithë funskione primare të nevojshme për DC/DC konvertuesit. Tensioni hyrës i pllakës është 3.3V dhe e njëjta e konverton në tension stabil nga 5V-DC. Qarku mund të jepë rreth 250mA maksium rrymë gjatë daljes, që është mjaft për të gjithë projekte të vogla elektronike. Është kompakte dhe e ulët, dhe është e mirë për momente kur do të keni nevojë për konverzim nga 3.3V në 5V.

 

Karakteristika:

  • "Step-Up Switching" regulator i integruar MC34063A me mbrojtje nga lidhje e shkurtë
  • Rrymë dalëse maksimale 250mA
  • Terminale dalëse dhe hyrësse me vidha, për koneksion të lehtë
  • Vrimat për montim mundësojnë integrim i lehtë në produktin fundor]
  • kompakte dhe me dimensione të vogla, e lehtë për përdorim
  • S'ka nevojë nga ngjitje
  • Zgjidhje e ulët dhe e besueshme për "step-up" konverzim të tensionit
  • Pllakë është qartë e shënuar për koneksion më të lehtë

 

Furnizimi i rrymës
5V
3.3V
Kategoria
Power Supply
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.