Magnet

MAGNET 8X3
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Duratool
Neodymium Magnet, 8 x 3 mm
0,89
(me TVSH): 0
Qnt. Shportë
DërgesaFalas>30€
w

These are barrel-shaped Rare Earth Magnets (also known as Neodymium) plated with bright Nickel for added durability. Very powerful magnets allow magnet-attracting metal tools to be held to our powder coat painted, baked finish metal tool boards. Works well for most smaller tools like screw drives, pliers. For larger tools we recommend placing 2 magnets. Can be placed anywhere on the board-completely customizable. Much easier than pegboard with its hooks and holes.Rated at N35 to N45 international units of magnetic strength. Keep their magnetic strength permanently.


Features:

  • Bright nickel plated for durability
  • Diameter: 8mm
  • Height: 3mm
Materiali
Neodymium
Formа
Cilindri
Diametri 8 mm
Gjatësia 3 mm
Pesha 2 g
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.