Electronic Load

RND 320-KEL102
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND Lab

Programmable Electronic DC Load, 120V, 30A, 150 W, RND Lab.

309,32
(me TVSH): 0
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

RND 320-KEL102 - Programmable Electronic DC Load, 120V, 30A, 150W, RND Lab.

Highlight LED display
Four working modes: CV / CC / CR / CP
Remote compensation function
Battery test function
Power off memory function
Short-circuit function
External trigger function
Reduced noise level
Digital control elements
Circuit protection for overload, short circuit and overtemperature

Content: Main unit, user's manual, power cable, USB cable, RS232 cable, software CD

 

Features:

 • Rated Power: 150 W
 • Constant Voltage Mode Min. 0 V
 • Constant Voltage Mode Max. 120 V
 • Constant Current Mode Min. 0 A
 • Constant Current Mode Max. 30 A
 • Voltage Min. 110 V
 • Voltage Max. 220 V
 • DC Load Type: Programmable
 • Display Type: LED
 • Interface Type: RS232, USB
 • Constant Resistance Mode Min. 0.05 Ohm
 • Constant Resistance Mode Max. 7.5 kOhm
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.