Sonda të Temperaturës

FLUKE 5626-12A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE
Secondary Standard PRT, -200-661 °C, Fluke, Temperature Probe
3.792,86
(me TVSH): 0
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

Fluke 5626-12A is secondary PRT temperature sensor designed to be the best secondary standard interpolating instrument converting temperature to resistance. The PRTs are used with a readout device to detect temperature changes or actual temperature. The PRTs cover the International Temperature Scale of 1990 (ITS-90) range from –200°C to 661°C.


Features:

  • Temperature range: (-200+661)°C
  • Handle temperature range: (0-80)°C
  • Nominal resistance: 100Ω (±1Ω)
  • Stability: ±0.003°C
  • Immersion: At least 12,7cm
  • In accordance with ITS-90 standard
  • Calibration accuracy: ±0.006°C on 0°C
  • Probe wiring: 4 – wire methode
  • Interface: INFO-CON for connectin with 914x Fluke calibrators

 

Consisted of: Fluke 5626-12A, carrying case, manual.

Paisje shtesë

Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.