Gjurmues Kabllove

MASTECH MS6812
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Mastech
MFR Part No: MS6812
Gjurmuesi i kabllove Ethernet, Sonda Analoge për Gjurmimin e Kabllove
10,66
(me TVSH): 0
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

MASTECH  MS6812 - cable tracker is designed to identify and trace wires or cables within a group without damaging the insulation. For telephone line, it can identify some state in the line, and more convenience to install, debug, and maintain telephone line. There is a Sender (MS6812-T) and a receiver (MS6812-R) included in the cable tracker.

 

Features:

  • Judge continuity of the cables or wires
  • Track the cables or wires, and diagnose the break point
  • Receiver the tone signal on the cables or wires (telephone line)
  • Identify the state in the working telephone line (clear ring, busy)
  • Send a single solid tone or a dual alternating tone to the object cables or wires
  • Send tone frequency: 1.5kHz
  • Receive frequency range: 100Hz~300kHz
  • Power supply: 6F22 (9V)
  • Receiver weight: 106g (including battery); Emitter weight: 114g (including battery)

 

Set contents: signal generator, signal reciever, 9V batteries, user manual and carryng bag.

 

Generated signal type
Interface
RJ11
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.