LED tester

PKT-P5002
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Peaktech
MFR Part No: P 5002
Tester, LED Backlight, Zener Diode, Electrolytic Capacitors, 0:300 V DC
63,67
(me TVSH): 0
Qnt. Shportë
DërgesaFalas>30€
w

Peaktect  P 5002 -  an extremely practical component tester for LEDs and other components. The device outputs an automatically raised output voltage between 0 to 300 V DC, which adapts to the connected load so that the sensitive components are not destroyed. Particularly suitable for the service and repair workshop.

 

Features:

  • Output of automatic test voltage from 0V to 300V
  • Suitable for testing individual LEDs or LED panels
  • Suitable for testing the withstand voltage of electrolytic capacitors
  • Suitable for Zener voltage testing of Zener diodes
  • Safety: EN 61010-1


Consisted of: Carrying case, Test Leads, Power Cable and Manual

Logger funksion
Jo
Lidhje me kompjuter
Jo

Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.