Магнет

MAGNET 4X4X2
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Sura Magnets

Неодимиумски Магнет, 4 x4 x 2 mm

0,76
(вклучено ДДВ): 0
Б.Исп.одЛагер
w

Перманентен магнет во правоаголна форма, 4 х 4 х 2 mm.
Изработен од неодимиум (NEO35)
Неодимиум има многу висока енергетска густина и е многу силeн во однос на неговата големина.

Карактеристики:

  • Материјал на магнет:  неодимиум
  • Форма: правоаголна
  • Ширина: 4 mm
  • Должина: 4 mm
  • Висина: 2 mm
Материјал
Неодимиум
Форма
Правоаголни
Должина 4 m
Ширина 4 mm
Висина 2 mm
Тежина 1 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.