Магнет

MAGNET 12X3
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Duratool
Неодимиумски Магнет, 12 x 3 mm
1,99
(вклучено ДДВ): 0
Б.Исп.одЛагер
w

Природен магнет со цилиндрична форма, познат како Neodymium, обложен со светол никел за дополнителна издржливост. Моќните магнети овозможуваат алатките изработени од метали кои се привлекуваат од магнет да се задржат на плочите за алат кои се обложени со прашкаста метална боја со термална обработка.
Работат добро со повеќето помали алатки како шрафцигери и клешти. За поголеми алатки препорачуваме ставање 2 магнета. Може да се стават било каде на таблата, комплетно прилагодливи. Многу поедноставни отколку табли со куки и дупки.
Оценети со N35 до N45 интернационални единици на магнетна сила.
Ја задржува својата  магнетна  сила трајно.


Карактеристики:

  •     Пониклувани за поголема издржливост
  •     Дијаметар: 12mm
  •     Висина: 3mm
Материјал
Неодимиум
Форма
Цилиндар
Дијаметар 12 mm
Висина 3 mm
Тежина 3 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.