Паметен Часовник

CNS-SW63SW
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Canyon
Код од Произв.: CNS-SW63SW

Часовник, Паметен, Пулс, Нотификации, 240x240 пиксели TFT, 155mAh, Бел

35,01
(вклучено ДДВ): 0
Б.Исп.одЛагер
w

Овој паметен часовник е направен во стилска тркалезна форма. Совршено ги комбинира функционалноста и елегантниот дизајн. Часовникот веднаш се поврзува со паметен телефон преку Bluetooth 5.0 и работи со бесплатната апликација Canyon Life. Соберете ги сите информации што ви се потребни за вашата физичка активност и квалитетот на спиењето и погледнете ги во визуелниот интерфејс на апликацијата. Цврстото куќиште и стандардот за заштита IP68 (апсолутна отпорност од ситни честички и влага во внатрешноста на куќиштето) ќе ви овозможат да продолжите да го носите омилениот додаток за време на секој тренинг, вклучително и пливање. Изберете тема по ваш избор за часовник и контролирајте ги сите известувања што ви се потребни, како и камерата и музиката на вашиот телефон, директно од екранот на часовникот. Стилски додаток кој ве мотивира да се грижите за себе!

 

Карактеристики:

 • 1.3" Екран на допир
 • Дисплеј: TFT
 • Резолуција на дисплејот: 240×240 пиксели
 • Bluetooth: 5.0
 • Време на активно користење: до 4 дена
 • IP68 ниво на заштита
 • Прилагодливи известувања
 • Заменливи копчиња
 • Сензори: акцелерометар и пулс
 • Мулти-спортски режим
 • Детална статистика за активности
 • Седентарен потсетник
 • Далечинска контрола на камерата и на музичкиот плеер
 • Штоперица
 • Следење на спиењето
 • Вклучено: USB тип-А кабел
 • Компатибилен со Android 6.0+, iOS 12.0+
Тежина 35 g
Димензии 252x42.5x20 mm
Боја
 бела
Материјал
пластика/силикон
Тип на Напојување
USB / Батерии
Тип на батерии
Lithium-Pol
Капацитет 155 mAh
Време на Полнење на Батерија 2 - 2.5 h
Времетраење на Батерија 240 h
Големина на дисплеј 1,3 ''
Резолуција 240 x 240 pix
Апликација достапна за
Android
iOS
IP Заштита
IP68
Bluetooth верзија
v5.0
Компатибилност со
Canyon Life
Чипсет
Pixart PAR2860QN
Сензори
Акцелерометар
Пулс
Спортски модови
Планинарење
Возење велосипед
Трчање
Пешачење
Јога
Фитнес
Пливање
Трчање на лента
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.