Дигитална Вага

NE-HSENS30
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis
Код од Произв.: WIFIHS10WT
Дигитална Вага, Паметен Уред, WiFi, Бела, 180 kg
33,04
(вклучено ДДВ): 0
Б.Исп.одЛагер
w
Пакети

Оваа паметна Wi-Fi дигитална вага на Nedis ви ја покажува вашата тежина. Бидејќи за вашете здравје се важни и други параметри оваа паметна вага мери и други параметри како што се масти, BMI, коски, мускули, вода и протеини.

Вагата ги препознава податоците и ги складира во соодветниот профил.

Апликацијата подржува максимално 8 корисници, правејќи ја оваа вага соодветна за вашата фамилија. Има можност и да ги пратите резултатите за здравјето на сканите личности кои не ја користат апликацијата, тие само ќе треба да се качат на вагата и вие ќе ги проверите нивните параметри каде и да се наоѓате.

Апликацијата води евиденција преку графикони за подолги периоди. Со ова полесно се забележуваат промени со вашата тежина, која може да влијае на вашето здравје. Или да мотивирате некој да користи диета кога ќе ја зголеми својата тежина.

* Да не се користи од корисници на пејсмејкер.

 

Карактеристики:

  • Работи со интуитивна, јасна апликација - нема проблеми со менување на вредности или профили на вагата
  • Подржува 8 корисници со профили
  • Автомстски ги зачувува податоците на правилниот профил
  • Покажува графикон на параметрите кои се измерени
  • Сеопфатна анализа на телото - тежина, BMI, масти, вода, коски, мускули и ниво на протеини
  • Лесно се интегрира во вашиот систем на Nedis SmartLife
  • Чист, дигитален, син екран

 

Пакувањето содржи:

  • Дигитална вага
  • Упатство за употреба
Тежина 1.559 g
Димензии 333x40x332 mm
Боја
 бела
Материјал
стакло
Тип на Напојување
Батерии
Тип на батерии
AAA
Број на батерии 3
Максимална тежина 180 kg
Конекција
WiFi
Апликација достапна за
Android
iOS
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.