Додатоци за Развојни Системи

Производи на страна:
Страна 1 од 35
MIKROE-1993/LED
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1993
7x10 R Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, LED Матрица
13,56
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-2523
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2523
AC Current Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Мерење на Наизменична Струја
12,66
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-2690
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2690
ADAC Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, 8-Канален 12-Bit ADC, DAC и GPIO
31,65
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-2377
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2377
Ammeter Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Мерење на AC/DC Струја
21,7
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-ASX00003
Брзо инфо
(0)

Додаток за Развојна Плочка, Arduino MKR Мотор Плочка, ASX00003

73,43
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
RASP.ADD,KIT1
Брзо инфо
(0)
Arduino Сет за Почетници, за ArduinoV2
26,67
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
RASP.ADD,KIT2
Брзо инфо
(0)
Arduino Сет за Почетници
65,7
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-STARTER KIT4
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: ARDUINO SENSOR KIT

Arduino Сет за Почетници - Сензори.

46,22
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-2368
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2368
AudioAmp Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Моно Аудио Засилувач
12,66
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ESP8266 BREAKOUT
Брзо инфо
(0)
Breakout Плочка, ESP8266 WiFi, Adafruit
18,95
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-3019
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-3019
Brushless 4 Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Дизајнирање на Контролен Панел
17,18
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-2441
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2441
Brushless Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Управување на Еднонасочен Мотор
35,26
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-2376
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2376
C Meter Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Мерење на Капацитивност
8,14
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-3292
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-3292

Current 2 Click плочка, Додаток за Развојна Плочка, 

за прецизно мерење на струја

15,37
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MIKROE-2047
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2047
DC MOTOR 3 Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Драјвер за DC Мотор
17,18
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.