Arduino

Производи на страна:
Страна 1 од 7
ARD-STARTER KIT2
Брзо инфо
(0)
Развоен Микрокомпјутер Arduino / Genuino, Кит
68,7
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-DUE
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: A000062
Развоен Микрокомпјутер Arduino Due, AT91SAM3X8E
61,06
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-DUE/LC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: ARDUINO DUE
Развоен Микрокомпјутер Arduino Due, AT91SAM3X8E
55,24
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-ESPLORA
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: A000095
Развоен Микрокомпјутер Arduino Esplora, Sensors, Joystick, ATmega32
38,1
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-ETHERNET/LC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: ARDUINO ETHERNET W/O POE
Развоен Микрокомпјутер Arduino Ethernet без POE, ATMEGA328
28,57
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARDUINO GPRS
Брзо инфо
(0)
Развоен Микрокомпјутер Arduino GSM/GPRS Module v3, Quad Band, UART
66,67
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARD-ADD GSM SH1
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GSM GPRS SHIELD
Развоен Микрокомпјутер Arduino GSM/GPRS Module, SIM900
45,69
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARD-ADD GSM SH2
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: SIM808 EVALUATION MODULE
Развоен Микрокомпјутер Arduino GSM/GPRS Module, SIM808
40,96
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARDUINO MKR IoT
Брзо инфо
(1)
Код од Произв.: GKX00006
Развоен Микрокомпјутер Arduino MKR1000 IoT Bundle, Кит Компоненти, 5 вежби
109,52
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARDUINO MKR IoTP
Брзо инфо
(0)

Развоен Микрокомпјутер Arduino MKR1010 IoT Prime Bundle, Кит Компоненти, 5 вежби, AKX00018

114,29
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-ABX00023
Брзо инфо
(0)

Развојна Плочка, Arduino MKR1010 WiFi, Развој на IoT, ABX00023

46,22
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARDUINO AUDIO
Брзо инфо
(0)
Развоен Микрокомпјутер Arduino Music Shield v2, MP3, WMA, WAV, AAC, MIDI, Ogg Vorbis
38,49
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-NANO
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: A000005

Развојна плочка базирана на ATmega328 микроконтролер.

30,14
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-NANO V3/LC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: ARDUINO NANO CH340 V3.0

Развојна плочка базирана на ATmega328 микроконтролер.

19,32
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-NANO KIT
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: ARDUINO MEGA SET
Развоен Микрокомпјутер Arduino Nano v3, Кит Образовен
46,67
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.