Нож за Сечење на Оптички Влакна

FITEL S326A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Fitel
Професионален Нож за Сечење на Оптички Влакна, Fitel
600
(вклучено ДДВ): 0
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

FITEL S326A - Нож за сечење на фибер-оптички влакна.
 

Карактеристики:

 • Може да сече секаде
 • Едноставно ракување
 • Лесно внесување на влакната
 • Издржлив сигурен дизајн
 • Широко отварање на капакот
 • Долготрајно сечило
 • Лесен (околу 30% полесен од претходните модели)
 • Висок капацитет за собирање на отпадот од влакната

Спецификација:

 • За сите видови влакна, од единечни до 12-жилни
 • Дијаметар на обвивка 0.125mm
 • Дијаметар на обвивка на единечни влакна: 250-900 микрони, рибон влакна од 300 до 400 микрони (дебелина)
 • Должина на сечење на единечни влакна : 5 до 20mm, рибон влакна (лента): 10mm
 • Работен век на сечилото: 48000 влакна (2000 влакна × 24 позиции)
 • Димензии: (96x79x56)mm
 • Тежина: 250g
Тежина 250 g
Димензии (96x79x56) mm
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.