Конектор

PSS-40
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Машки Конектор, Board to Board, 2A, 2.54 mm, 1 x 40 Пински, PCB
0,83
(вклучено ДДВ): 0
Б.Исп.одЛагер
w

Board to board 40 пински конектор во еден ред.

 

 

Kарактеристики:

 • Растојание меѓу контактите: 2.54mm
 • Тип: машки
 • Број на контакти: 40 пински
 • Тип на монтажа: PCB
 • Број на редови: 1
 • Ориентација: прави
 • Профил: 2.54mm
 • Максимална струја:
 • Работна температура: (-40+105)°C
 • Отпор на контакти: 20mΩ Макс.
 • Изолатор боја: црна
 • Изолатор материјал: Polyamide Nylon 6T, UL94 V-0
Број на контакти 40
Максимална Струја 3 A
Растојание меѓу пинови
2.54 mm
Работна температура -40 / +105 °C
Куќиште
Пластика
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.