Паметен Уред

NE-HM059
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis
Код од Произв.: HUMI150BKW

Навлажнувач на Воздух, Паметен Уред, 5.5 L, 110 W

105,92
(вклучено ДДВ): 0
Б.Исп.одЛагер
w

Поставете се себеси во контрола на околината и автоматски одржувајте здрава, конзистентна атмосфера во Вашата соба со овој самоприлагодлив паметен навлажнувач со функција на плазма кластер. Овој навлажнувач на Nedis SmartLife нуди автоматска контрола на влажноста, благодарение на хигрометарот и ултразвучната технологија, која може да ја мери влагата во воздухот и соодветно да ги прилагоди неговите операции.

LED екранот точно ги открива нивоата на влажност во просторијата и може да се користи за програмирање на Вашите оптимални поставки. 12-часовната контрола на тајмерот Ви овозможува да поставите навлажнувач да се исклучува автоматски по одредено време. Во резервоар за вода од 5,5 литри е инсталиран керамички филтер за да се прочисти водата што се користи за создавање на магла. Покрај тоа, функцијата плазма кластер на навлажнувачот помага да се минимизира прашината во атмосферата и да се отстранат мирисите од просторијата. Можете дополнително да ја подобрите Вашата околина со нанесување на неколку капки ароматично масло на филцот што го обложува долниот послужавник и со вклучување на атмосферското сино LED светло. Навлажнувачот автоматски запира кога неговиот резервоар за вода е празен или кога резервоарот се отстранува за полнење од основата.

Овој паметен навлажнувач работи со апликацијата Nedis SmartLife. Едноставно поврзете го на Вашиот домашен Wi-Fi и управувајте со него преку бесплатната апликација Nedis SmartLife (iOS и Android) или копчињата на самиот навлажнувач. Исто така, поддржува гласовна контрола со помош на Alexa и Google Assistant. Апликацијата исто така Ви овозможува да го програмирате тајмерот, да поставите паметно сценарио, па дури и да ја следите историјата на температурата и влажноста.

 

Карактеристики:

 • Паметен ултразвучен навлажнувач - далечински управуван со Wi-Fi
 • Ултразвучна технологија, работи речиси во целосна тишина
 • Функција на хигрометар за поставување и одржување на нивото на влажност точно на посакуваното ниво, помеѓу 30 и 75% RH
 • Додадете пријатна арома на воздухот преку фиоката за дифузер со ароматично масло
 • Топла магла за максимална излезна магла од 400 ml/h
 • Плазмакластер технологија: помага во намалување на прашината и мирисите од воздухот со создавање позитивни и негативни јони
 • Резервоар од 5,5 литри за непречена употреба
 • Панел на допир и далечински управувач за максимална удобност при работењето
 • Керамички филтер за минимизирање на бигорот
 • Атмосферско сино позадинско осветлување
 • Поддржува гласовна контрола i.c.w. Google Assistant и Amazon Alexa
 • Контролиран со апликација: ракувајте, програмирајте и надгледувајте го овлажнител преку бесплатната апликација Nedis SmartLife
Потрошувачка 110 W
Тежина 3,42 kg
Компатибилност со
NedisSmartLife
Апликација достапна за
Android
iOS
Материјал
пластика
Боја
 црна
Функции
Далечиска контрола
Тајмер
Капацитет на резервоар 5,5 l
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.