Леткум на Гас

ERSA INDEP.75B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
ERSA
Код од Произв.: 0G07400041
Леткум на Гас, 500 C, 75 W
90,99
(вклучено ДДВ): 0
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

ERSA INDEPENDED 75 Basic Set - Леткум на гас, со автоматско палење и работа со комерцијано достапен гас - бутан. Ефикасен, со широк спектар на висококвалитетни додатоци, мал, удобен и vo практично пакување. Ергономскиот антистатички леткум на гас со пиезо палење е совршена алатка за сервисирање и одржување - особено кога нема електрично напојување. Со променливиот степен на моќност од 15 до 75W (во споредба со електричните лемила) може да се постигне температурата на врвот на врвот од 500 ° C.

 

Карактеристики:

  • Моќност: 75W (споредено со електрично лемило)
  • Време на загревање: 46 секунди
  • Максимална температура: 580°С
  • Работа до 1 час со едно полнење на боцата со гас

Комплетот содржи: леткум на гас со врв за лемење, резервен врв, сунѓерче за чистење, кутија за складирање.

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.