Bluetooth Слушалки

NE-HEADP19
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis
Код од Произв.: HPBT3261BK
Слушалки, Bluetooth, Микрофон
61,13
(вклучено ДДВ): 0
Б.Исп.одЛагер
w

Овие безжични Bluetooth слушалки од Nedis се карактеризираат со активна редукција на бучава со што ги намалува непосакуваните звуци на ниво од 25dB. Исто така овозможува крсистално чист звук и совршено балансирани ниски тонови така што добивате навсистина изворедно аудио искуство. Редукцијата на бучава Ви помага да работите максимално сконцентрирани или да ја слушате Вашата омилена музика додека патувате во воз или авион. Овие Bluetooth слушалки  имаат елегантен дизајн, со елегантен мат црн финиш и можност за преклопување за лесно складирање во вклучената кутија за патување со тврда обвивка. Перничињата за ушите и држачот за глава се направени од меки материјали и гарантираат удобност при долги сесии на носење. Комплетно наполнетата батерија овозможува неверојатно 24 часа слушање музика. И најважно, подржуваат брзо полнење кое овозможува за 10 минути на полнач, до 5 часа слушање музика.

 

Карактеристики:

 • Дизајн на преклопување со комфорни перничиња и држач за на глава
 • Bluetooth v5.0 конекција за безжична репродукција до 10 метри
 • До 25dB активна редукција на бучава за непријатни звуци при патување со воз или авион
 • Брзо полнење, овозможува за 10 минути на полнач, до 5 часа слушање музика
 • Кристално чист звук со добро балансирани ниски тонови
 • Се поврзува на паметни телефони, таблети, телевизори итн.
 • Времетраење на батерија до 24 часа
 • Вклучен кабел за кога батеријата ќе биде при крај
 • Вклучена торба за чување и патување

 

Пакувањето содржи:

 • Слушалки
 • Торба за чување
 • Аудио кабел
 • Кабел за напојување
 • Упатство за употреба
Фреквентен опсег 20-20000 Hz
Работен опсег 10 m
Време на Работа: ± 24 h
Тежина 609 g
Bluetooth® верзија 5
Димензии 65x230x185 mm
Аудио конекција
3.5mm
Боја
 црна
Големина на драјвер 40 mm
Номинална импеданса 32 Ω
Чувствителност 102 dB
Тип на батерии
Lithium-ion
Капацитет 650 mAh
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.