Bluetooth Слушалки

NE-HEADP16
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis
Код од Произв.: HPBT3050BK
Слушалки, Bluetooth, In-Ear, Микрофон, Вградена Батерија
27,37
(вклучено ДДВ): 0
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Уживајте во слушањето музика и телефонските разговори со овие целосно безжични Bluetooth 5.0 слушалки од Nedis. Доаѓаат со кутија за чување и безжично дополнување. Времето на работа на батеријата изнесува 3 часа, додека кутијата за дополнување овозможува дополнителни 3 целосни полнења. Малите драјвери со 6mm дијаметар репродуцираат звук со одличен квалитет. Крилцата ја зголемуваат безбедност при носење и ги прават идеални за секаков тип на користење. Компатибилни се со Google Assistant и Siri така што преку гласовни команди можете да одберете музика, насоки при патување, информации преку интернет и многу други работи. На овој начин совршено ќе се вклопат во Вашиот паметен начин на живот. Копчињата на допир овозможуваат ултимативно корисничко искуство. Доаѓаат со 3 различни големини на силиконски капачиња за перфектна удобност за сите сите корисници.

 

Карактеристики:

 • Комплетно безжичен дизајн - без непотребни кабли
 • Максимално време на батерија од 3 часа - за удобно слушање музика или телефоснки разговори
 • Крилца - за максимална безбедност при носење, иделно за спортување и нормално користење
 • Кутија за дополнување - овозможува 3 дополнителни дополнувања на батеријата
 • Брзо препознавање и конектирање - се поврзуваат автоматски после првото препознавање и конектирање
 • Вграден микрофон - за телефонски разговори
 • Bluetooth 5.0 технологија - за стабилна и без пречки конекција
 • Контрола на допир - за паузирање/пуштање музика, прифаќање/одбивање/игнорирање повици, или користење на гласовната контрола
 • Полнењето трае само 1.5 часа - овозможувајќи 3 часа време на работа
 • Индикација за батерија - кутијата има индикација за батеријата преку LED 

 

Пакувањето содржи:

 • Безжични слушалки
 • Кутија за дополнување
 • USB кабел
 • 3 силиконски капачиња
 • Упатство за употреба
Фреквентен опсег 20-20000 Hz
Работен опсег 10 m
Време на Работа: ± 3 h
Тежина 132 g
Bluetooth® верзија 5
Димензии 85x50x160 mm
Боја
 црна
Големина на драјвер 6 mm
Номинална импеданса 16 Ω
Чувствителност 100 dB
Тип на батерии
Lithium-ion
Капацитет 45 mAh
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.