Мерач на Осветленост

LUTRON LX-1102
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Lutron
Луксметар, Тестер, Светлина
104,62
(вклучено ДДВ): 0
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Lutron LX-1102 - професионален мерач на јачината на осветлување до 400000lux-a. Сензорот е приклучен на инструментот преку кабел, кој му дава дополнителна прилагодливост. Приказот за мерењето е аналоген и дигитален.

Карактеристики:

  • Мерно подрачје: 400000 lux
  • Аналоген барграф
  • Косинусна корекција на сензорот
  • RS232 порта за поврзување со компјутер
  • DataHold и Peak Hold функции
     

Комплетот содржи: инструмент, упатство за употреба.

Мерни големини
Осветленост
Logger функција
Да, преку врска со компјутер
Врска со компјутер
Да
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.