Рид Сензор

REL-REED2
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Pacer
Код од Произв.: ELS4021015100Z
Рид Сензор, NO, 100 VDC, 0.5A
1,72
(вклучено ДДВ): 0
Б.Исп.одЛагер
w

Рид сензор 0,5А.

Преклопува еден контакт.


Карактеристики:

  • Еден пол: NO
  • Параметри на контакт: 0,5A
  • Отпорност на контакт: 100mΩ
  • Температурен опсег: (-40 +125)°C
  • Димензии: (10.16x1.8)mm
Број на контакти 1
Број на пинови 2
Максимална Струја 0,5 A
Димензии 10.16x1.8 mm
Тежина 2 g
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.