Модул Тиристор

MCD 56-12 IO1B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
IXYS
Код од Произв.: MCD56-12IO1B ROHS
Модул Тиристор, 1200V, 60A
20,96
(вклучено ДДВ): 0
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Модул составен од тиристор и диода 1200V 60A.

 

Карактеристики:

  • Интернационално стандардно пакување JEDEC TO-240 AA
  • Директен бакарен спој AlО3 - керамичка основна плоча
  • Изолација напон 3600V-АС
  • UL регистрирани, Е 72873

Примена:

  • Контрола на DC мотори
  • Контролери за “мек“ старт на АС мотори
  • Контрола на осветлување, греење и температура
Максимална Струја 60 A
Максимален напон 1.200 V-AC
Димензии на модулот 92x20,8x30 mm
Тежина 90 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.