FET

Производи на страна:
Страна 1 од 24
J113/F
Брзо инфо
(0)
FET, N-Канален FET, 40 V, 0.05 A, 0.4 W, TO-92
0,87
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
J112/F
Брзо инфо
(0)
FET, N-Канален FET, 40 V, 0.05 A, 0.4 W, TO-92
0,39
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
J111/F
Брзо инфо
(0)
FET, N-Канален FET, 40V, 0.05A, 0.4W, TO-92
0,87
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
BF256C.
Брзо инфо
(0)
JFET, N-Канален JFET, 30 V, 0.018 A, 0.36 W, TO-92
1,17
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
BF256A.
Брзо инфо
(0)
JFET, N-Канален JFET, 30 V, 0.007 A, 0.36 W, TO-92
0,39
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
2N3958.
Брзо инфо
(0)
JFET, N-Канален JFET, 50 V, 50 mA, 0.5 W, TO-18
4,22
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
BFW10
Брзо инфо
(0)
JFET, N-Канален JFET, 30 V, 0.02 A, 0.3 W, TO-72
1,27
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
2SK212-SAN
Брзо инфо
(0)
JFET, N-Канален JFET, 20 V, 0.01 A, 0.2 W, TO-92SP
0,61
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
2SK1104
Брзо инфо
(0)
JFET, N-Канален JFET, 65 V, 0.02 A, 0.3 W, SC-72
1,59
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
2SK719-NEC
Брзо инфо
(0)
MOSFET, nMOS, 900 V, 5 A, 120 W, TO-247
7,9
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
2SK904-FEC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: 2SK904
MOSFET, nMOS, 800 V, 3 A, 80 W, TO-220
6,69
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
2SK1117-TOS
Брзо инфо
(0)
MOSFET, nMOS, 600 V, 6 A, 100 W, TO-220
2,87
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
2SK872-NEC
Брзо инфо
(0)
MOSFET, nMOS, 900 V, 6 A, 150 W, TO-247
12,93
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
2SK1377-TOS
Брзо инфо
(0)
MOSFET, nMOS, 400 V, 5.5 A, 40 W, TO-220F
2,92
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
2SK1507-FEC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: 2SK1507
MOSFET, nMOS, 600 V, 9 A, 50 W, TO-220F
3,61
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.