Сензори

Производи на страна:
Страна 2 од 2
MCP9701-E/TO
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MCP9701-E/TO
Температурен Сензор, IC, Термистор, -40 °C до 125 °C, TO-92
0,74
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
DS18B20U
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: DS18B20U+T&R
Температурен Сензор, IC, Дигитален, -55 °C до 125 °C, SMD-8
6,84
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
LM35CH
Брзо инфо
(0)
Температурен Сензор, IC, Аналоген, -40 °C до 110 °C, TO-46
13,37
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
AD592ANZ
Брзо инфо
(0)
Температурен Сензор, IC, Термистор, -25 °C до 105 °C, TO-92
8,5
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
TMP36
Брзо инфо
(0)

Аналоген Температурен Сензор, 5.5V, −40°C - +125°C, Adafruit

2,86
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SP-100-PT1000A
Брзо инфо
(0)
Температурна Сонда, PT1000, -55 °C to 230 °C
61,8
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SP-100-10K3435A1
Брзо инфо
(0)
Температурна Сонда, NTC, -40 °C to 250 °C
25,42
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.