Skip Navigation Links.

Полупроводници

Производи на страна:
Страна 1 од 227
MAX685EEE
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MAX685EEE
DC/DC Конвертор, 2.7 V to 5.5 V, 24V/10 mA, 480 kHz, QSOP-16
5,8
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74LS83.
Брзо инфо
(0)
4 Битен Бинарен Целосен Собирач, TTL Логичко Коло, DIP-16
0,88
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74C926-NSC
Брзо инфо
(0)
4 Битен Бројач, CMOS Логичко Коло, DIP-18
24,06
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
310.31947
Брзо инфо
(0)
4 Битен Микроконтролер
43,1
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
CD4561
Брзо инфо
(0)
9ти Комплемент, CMOS Логичко Коло, 3 V до 18 V, DIP-15
0,97
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ICL7106CPL.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: ICL7106CPL
Аналогно Дигитален Конвертор, LED Дисплеј, 3.5 Цифри, 3 SPS, Диференцијал, Единечен, 0 V, DIP-40
10,3
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ICL7107CPL.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: CS7107GP
Аналогно Дигитален Конвертор, LED Дисплеј, 3.5 Цифри, 3 SPS, Диференцијал, Единечен, 0 V, DIP-40
10,21
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
TDA8708A-PHI
Брзо инфо
(0)
Аналогно Дигитален Конвертор, 8 Bit, Аналоген Влезен Интерфејс за Видео, DIP-28
11,47
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ICL7129CPL-HAR
Брзо инфо
(0)
Аналогно Дигитален Конвертор, 4.5 Цифри LCD, DIP-40
19,75
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ADC0808N.
Брзо инфо
(0)
Аналогно Дигитален Конвертор, 8 Bit, DIP-28
7,94
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ADC0820CCN.
Брзо инфо
(0)
Аналогно Дигитален Конвертор, 8 Bit, 667 kSPS, Паралелен, Единечен, 4.5 V, DIP-20
5,76
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ADC0809CCN.
Брзо инфо
(0)
Аналогно Дигитален Конвертор, 8 Bit, 8-Канален Мултиплексер, DIP-28
6,01
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ADC2310E
Брзо инфо
(0)
Аналогно Дигитален Конвертор, Аудио, Тв и Радио Приемници, DIP-25
13,71
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ADC2300-ITT
Брзо инфо
(0)
Аналогно Дигитален Конвертор, Аудио, Тв и Радио Приемници, DIP-24
14,83
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
AD7861
Брзо инфо
(0)
Аналогно Дигитален Конвертор, 11 Bit, 28.6 kSPS, Паралелен, Единечен, 4.75 V, PLCC-44
3,6
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
PIC16F88-IP mk
MCCOG21605D6W mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.