Skip Navigation Links.

Полупроводници

Производи на страна:
Страна 4 од 228
SN74LS248.
Брзо инфо
(0)
BCD во 7-Сегментен Декодер, TTL Логичко Коло, DIP-16
4,75
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74LS249.
Брзо инфо
(0)
BCD во 7-Сегментен Декодер, TTL Логичко Коло, DIP-16
1,17
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74246.
Брзо инфо
(0)
BCD во 7-Сегментен Декодер, TTL Логичко Коло, DIP-16
4,38
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74LS47.
Брзо инфо
(0)
BCD во 7-Сегментен Декодер, TTL Логичко Коло, DIP-16
1,7
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74HC4543-SMD
Брзо инфо
(0)
LCD Драјвер, BCD во 7 Сегментен, CMOS Логичко Коло, 2 V to 6 V, SOIC-17
0,8
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN7445
Брзо инфо
(0)
BCD во Децимален Декодер, TTL Логичко Коло, 10 Излези, 8 mA, 4.75 V до 5.25 V, DIP-16
2,12
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
CD4028.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: CD4028
BCD во Децимален Декодер, CMOS Логичко Коло, 3 V до 18 V, DIP-17
0,69
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SN74LS145.
Брзо инфо
(0)
BCD во Децимален, TTL Логичко Коло, 10 Излез, 80 mA, 4.75 V до 5.25 V, DIP-16
2,05
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN7445.
Брзо инфо
(0)
BCD во Децимален Декодер, TTL Логичко Коло, 10 Излези, 8 mA, 4.75 V до 5.25 V, DIP-17
2,12
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74HC245.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: SN74HC245N
Трансивер, за Магистрала, CMOS Логичко Коло, 2 V to 6 V, DIP-21
0,85
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
PCA82C251T/YM
Брзо инфо
(0)
CAN Tрансивер, Serial, 1, 1, 4.5 V, 5.5 V, SOIC
4,1
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
NCV7356D
Брзо инфо
(0)

CAN Tрансивер, Serial, 1, 1, -300 mV, 18 V, SOIC

3,01
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MAX3055ASD
Брзо инфо
(0)

CAN Tрансивер, 1, 1, 4.75 V, 5.25 V, NSOIC-14

5,1
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
CD4082D
Брзо инфо
(0)

Dual 4-input AND gate.

0,97
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74HCT174.
Брзо инфо
(0)
D Флип-Флоп, CMOS Логичко Коло, 4.5 V до 5.5 V, DIP-16
0,58
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
PIC16F88-IP mk
MCCOG21605D6W mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.