Skip Navigation Links.

Полупроводници

Производи на страна:
Страна 2 од 228
ADC0801LCN
Брзо инфо
(0)
Аналогно Дигитален Конвертор, 8 Bit, DIP-20
16,86
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
TDA8703T-PHI
Брзо инфо
(0)
Аналогно Дигитален Конвертор, 8 Bit, Голема Брзина, SMD-24
8,63
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MCP3208-CI/SL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MCP3208T-CI/SL
Аналогно Дигитален Конвертор, 12 Bit, 100 kSPS, Псевдо Диференцијал, Единечен, Сериски, SPI, SOIC-16
4,48
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TLC7135CN
Брзо инфо
(0)
Аналогно Дигитален Конвертор, Дисплеј, 4.5 Цифри, 3 kSPS, Диференцијал, Паралелен, 4 V, DIP-28
11,43
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TLC7135CDW
Брзо инфо
(0)
Аналогно Дигитален Конвертор, Дисплеј, 4.5 Цифри, 3 kSPS, Диференцијал, Паралелен, 4 V, SOIC-28
10,48
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MCP3001-I/SN
Брзо инфо
(0)
Аналогно Дигитален Конвертор, 10 Bit, 200 kSPS, Псевдо Диференцијал, Сериски, Единечен, 2.7 V, SOIC-8
2,4
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
LNK6778K
Брзо инфо
(0)
AC/DC Kонвертор, 85 - 265 V, 48 W, SMD-11
3,16
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
LNK6778E
Брзо инфо
(0)
AC/DC Kонвертор, 85 - 265 V, 104 W, SIP-6
2,55
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
LNK6778V
Брзо инфо
(0)
AC/DC Kонвертор, 85 - 265 V, 34 W, DIP-11
1,93
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
TML10215
Брзо инфо
(0)
AC/DC Напојување, ITE, 2 Output, 10 W, 15 V, 300 mA, -15 V
54,95
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
RAC02-05SGB
Брзо инфо
(0)

AC/DC Напојување, 2W, 5V, 400mA, Recom.

11,44
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
CD4085.
Брзо инфо
(0)
И Порта / ИЛИ Порта / Инвертер, CMOS Логичко Коло, 3 V до 18 V, DIP-15
0,58
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
CD4081.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: HCF4081BEY
И Порта, CMOS Логичко Коло, 3 V до 18 V, DIP-15
0,7
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
CD4073.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: CD4073BE
И Порта, CMOS Логичко Коло, 3 V до 18 V, DIP-15
0,7
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74LS569
Брзо инфо
(0)
Бидирекционален Бројач, 4 Битен, TTL Логичко Коло, DIP-20
0,95
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
PIC16F88-IP mk
MCCOG21605D6W mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.