Витропласт

VITROPL.42
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Витропласт, Двостран, 100 x 42 mm, 1.5 mm, 35/35 μm, FR4
0,73
(вклучено ДДВ): 0
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Бакарен витропласт за изработка на печатени плочки.

 

Карактеристики:

  • Тип: Двостран
  • Материјал: Epoxy FR4 Glass Composite
  • Висина: 100mm
  • Ширина: 42mm
  • Дебелина на плочата: 1.5mm
  • Дебелина на бакарниот слој: 35μm
Материјал
бакар
Димензии 100x42x1.5 mm
Тежина 20 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.