Еднофазен Променлив Трансформатор

METREL HSG260/10
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Metrel
Код од Произв.: HSG 260/10
Еднофазен Променлив Трансформатор, 260 V, 10 A
227,09
(вклучено ДДВ): 0
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Еднофазен променлив трансформатор од HSG серијата на трансформатори на METREL наменети за вградување во опрема за тестирање или во веќе поставени инсталации. Излезниот напон се регулира со големо копче, со заштитен механизам од пролизгување.
Излезниот напон линеарно се зголемува со вртење на потенциометарот на трансформаторот во насока на стрелките на часовникот.
Сите модели од HSG серијата можат да се користат во 50Hz или 60Hz мрежи. Излезниот напон е прецизно контролиран. Дизајнот на автотрансформаторот овозможува зголемување на напонот. Поради условите во кои се применуваат сите Metrel трасформатори се дизајнирани да бидат отпорни при изложување на високи температури, влажност и механички шокови / вибрации. Се користат во постојани инсталации со полна жица, секаде каде што има потреба од промена на работниот или командниот напон.

 

ЗАБЕЛЕШКА:
Потребно е корисникот да обезбеди дополнителен осигурувач за заштита од преоптоварување.

 

Карактеристики:

  • Влезен напон: 230V
  • Излезен напон: (0-260)V
  • Излезна струја: 10А
  • Излезна моќност: 2.600VA
Тип
Еднофазен
Изведба
Отворен (за вградување)
Влезен напон 230 V-AC
Излезен напон 0-260V-AC
Моќност 2.600 VA
Излезна струја 10 A
Тежина 9,2 kg
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.