Полнач за во Автомобил

P.SUP.USB203
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
KÖNIG
Код од Произв.: P.SUP.USB203
USB Адаптер за во Автомобил, 1 A, 1 Излез, 1x USB, Црн
3,3
(вклучено ДДВ): 0
Б.Исп.одЛагер
w

Универзален адаптер за напојување за во автомобил за мобилни уреди. Дизајниран е за напојување преку USB порт. Идеален за MP3 плеери, iPod, PDA или мобилни телефони. Полначот има заштита од куса врска на излезот и заштита од поголема струја.

 

Карактеристики:

  • Влезен напон: (12-24)V-DC
  • Излезен напон: 5V-DC / 1000mA
  • Заштита од куса врска и преоптоварување
  • LED индикација
Влезен напон 12 - 24 V
Излезен напон 5 V
Максимална Струја 1 A
Број на USB порти
1
Боја
 црна
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.