DC Напојување

MEW-DR-60-05
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Mean Well
Код од Произв.: DR-60-5
Индустриско Напојување, DIN Шина, 5 VDC, 6.5 A, 32.5 W, Mean Well
31,48
(вклучено ДДВ): 0
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Meanwell-DR-60-05 - индустриско напојување за монтажа на шина. Вградената заштита од краток спој, преоптоварување, пренапони и прегревање го прават вистински избор за работа со уреди каде доверливоста на напојувањето е од највисок приоритет.

 

Карактеристики:

 • Излезен напон: 5V-DC
 • Излезна струја: 6,5A
 • Опсег на влезен напон: (88-264)V-AC
 • Моќност: 32,5W
 • Толеранција на излезен напон: ± 2%
 • Ripple (брум) во излезниот напон: 80mVp-p
 • Ефикасност на напојувањето: 76%
 • DIN Rail монтажа на шини за индустриска употреба
 • Тестирано под 100% оптоварување од 100%
 • Безбедносни стандарди: UL508,TUV EN60950-1
 • Работна температура: (-20~60)°C
 • Пренапонска и прекуструјна заштита
Тип
DIN
Излезен напон 5 V
Излезна струја 6,5 A
Моќност 32,5 W
Опсег на промена на излезниот напон 4,75 - 5,5 V
Влезен напон 88 - 264V V
Стабилност на излезниот напон ±2 %
Напонска регулација ±1 %
Струјна регулација ±1 %
Заштита
Преоптоварување
Пренапони
Димензии 78x93x56mm mm
Работна температура -20 - 60 °C
Ефикасност 76 %
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.