Адаптер за Напојување

PC-P.SUP.05
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PCenergy
Код од Произв.: PCE24-24-1-WM

Напојување, 24 VDC, 1000 mA, 24 W, AC/DC

12,72
(вклучено ДДВ): 0
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Напојување со фиксен напон 24V, 1А.

 

Карактеристики:

 • Излез: 24W; 24V; 1А
 • Влез: 100-240V ~ 50/60Hz; 0,5 А макс.
 • Струја на истекување: <0,25 mA
 • Ниво на ефикасност: CoC V5
 • Излезен приклучок: 5,5 х 2,1 х10mm (P1J)
 • Издржува пренапон од 3KV
 • Потрошувачка на енергија во мирување: <0,075W
 • Заштита: Преоптоварување / Пренапон / Прегревање / Краток спој
 • Стандарди: EN62368; EN 55032; EN 55035; EN 61000-3-2; EN 61000-3-3
 • TÜV / GS сертифициран
 • Во согласност со ROHS и REACH
Влезен напон 100 - 240 V
Излезен напон
24 V-DC
Излезна струја 1.000 mA
Максимална Моќност 24 W
Тежина 198 g
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.