Ласерски Извор на Светлина

MITEL FHS1D02
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Mitel
Едноставен Ласерски Извор на Светлина, FHS1D02, Mitel
235,71
(вклучено ДДВ): 0
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

MITEL FHS1D02 - Ласерски извор на светлина на 1310nm и 1550nm, со висока стабилност на излезното ниво и бранова должина. Излезниот сигнал може да биде континуиран или модулиран со некоја од фреквенциите за модулирање.

 

Карактеристики:

  • Тест бранови должини: (1310/1550)nm
  • Излезна модулациона фреквенција: 270Hz/1kHz/2kHz
  • Излезна моќност: -5dBm
  • Точност:  ±1dB
  • Автоматско исклучување
  • Позадинско осветлување
  • Батериско напојување

Комплетот содржи: инструмент, батерии за напојување, FC/PC адаптер, полнач за батериите и упатство за користење.

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.