Клешта за Бланкирање

KP-1285100SB
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Knipex
Код од Произв.: 12 85 100 SB
Клешта за Оголување Фибер Оптикаl, Пластична, Knipex
95,8
(вклучено ДДВ): 0
Б.Исп.одЛагер
w

1285100SB Клешта за отстранување на изолација на оптички кабли со пластична обвивка.

 

Карактеристики:

  • За отстранување на примарна изолација на фибер-оптички кабли со обвивка Ø 0,125mm
  • Дијаметарот на сечилото е 0,18mm, а отворот за вметнување на кабелот е со дијаметар до 0,30mm
  • Клештата има можност за прилагодување на должината на отстранетата изолација
  • Пластично куќиште отпорно на удари
Должина 100 mm
Тежина 44 g
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.