Arduino

Производи на страна:
Страна 1 од 10
ARD-STARTER KIT2
Брзо инфо
(0)
Arduino / Genuino Сет за Почетници, Grove
68,7
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-NANO
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: A000005

Развојна плочка базирана на ATmega328 микроконтролер.

25,74
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-NANO V3/LC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: ard_NanoV3

Развојна плочка базирана на ATmega328 микроконтролер.

14,3
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ART-PROTO KIT1
Брзо инфо
(0)
Развоен Комплет, Arduino Protoshield
13,73
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARDUINO MKR IoT
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GKX00006
Развоен Комплет, Arduino MKR1000 IoT Bundle
92,67
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARDUINO TINKER2
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: K000002
Развоен Комплет, Arduino & TinkerKit Екстензии и Плочки
103,04
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARDUINO TINKER3
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: K000003
Развоен Комплет, Arduino TinkerKit Pro
262,02
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARDUINO ON ANDRO
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: K000008
Развоен Комплет, Arduino On Android Kit
246,56
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARDUINO TINKER
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: K000001
Развоен Комплет, Arduino TinkerKit Basic
96,61
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARD-STARTER KIT3
Брзо инфо
(0)
Arduino Сет за Почетници, Arduino ARDX
84,32
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARD-STARTER KIT
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: K000007
Arduino Сет за Почетници, Книга со Проекти
92,59
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
RASP.ADD,KIT2
Брзо инфо
(0)
Arduino Сет за Почетници
68,7
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARD-STARTER KIT4
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: ARDUINO SENSOR KIT

Arduino Сет за Почетници - сензори.

46,22
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
JT-DPS BT
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: JT-DPS-BT

Bluetooth  комуникациски мудул

9,4
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MOT JT05
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: COM-Motor06

DC Мотор, Омни Тркало, 6 V DC

73,74
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.