Медицинска Опрема

Производи на страна:
Страна 1 од 1
RAYSAFE X2
Брзо инфо
(0)

Моќна платформа со широк избор на сензори наменети за испитување на радиолошка рентген опрема.

Повеќе
Побарајте понуда...
RAYSAFE i3
Брзо инфо
(0)
Активен систем на дозиметрија кој обезбедува преглед во реално време за изложеност на зрачење. Системот помага на медицинскиот персонал и лекарите при проценка на изложеност...
Повеќе
Побарајте понуда...
FLUKE IMP.7000DP
Брзо инфо
(0)
Тестер на дефибрилатор и анализатор на надворешни пејсмејкери, моќен, преносен и прецизен инструмент за изведување на тестови за правилно функционирање на критична живото-од...
Повеќе
Побарајте понуда...
FLUKE ESA-615
Брзо инфо
(0)
Брз и едноставен, автоматизиран анализатор/тестер, наменет за  испитување на електрична безбедност на медицинска опрема, погоден за теренски испитувања, но и испитување...
Повеќе
Побарајте понуда...
FLUKE ESA-609
Брзо инфо
(0)

Преносен, робустен тестер на електрична безбедност на медицинските уреди, наменет за изведување на општи сигурносни тестови.

Повеќе
Побарајте понуда...
FLUKE ESA-620
Брзо инфо
(0)
Анализатор за сеопфатно тестирање на електрична безбедност на медицинските уреди според глобалните стандарди, еден од најупотребуваните инструменти за тестирање за усогласен...
Повеќе
Побарајте понуда...
FLUKE QA-ESIII
Брзо инфо
(0)

Тестер /анализатор за комплетно испитување на исправноста на електрохируршки апарати (каутери).

Повеќе
Побарајте понуда...
RAYSAFE 452
Брзо инфо
(0)
Моќен тестер на јонизирачко зрачење наменет за  употреба кај повеќе апликации, вклучувајќи и пронаоѓање на изотопско истекување и мерење на расфрлано зрачење од рендген...
Повеќе
Побарајте понуда...
FLUKE ProSim 8
Брзо инфо
(0)

Моќен симулатор на витални функции за комплетно испитување на пациент-монитори.

Повеќе
Побарајте понуда...
FLUKE VT900A
Брзо инфо
(0)

Напреден анализатор - премиум тестер за прецизно изведување на тест на респираторни машини.

Повеќе
Побарајте понуда...
FLUKE VT900A+VAP
Брзо инфо
(0)

Напреден анализатор - тестер за ефикасно изведување на комплетен тест на респираторни машини, од испитување на вентилацијата - па до испарувачите.

Повеќе
Побарајте понуда...
FLUKE VT650
Брзо инфо
(0)

Aнализатор - тестер за изведување на основни тестови на респираторни машини.

Повеќе
Побарајте понуда...
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.