Развојни Системи

Производи на страна:
Страна 1 од 33
MIKROE-2073
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2073
10DOF Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка,Подобрување на Хардверските Прототипови со 10DOF
40,48
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD P3.3-5VRB
Брзо инфо
(3)
Код од Произв.: MIKROE-491
3.3V-5V Напонски Конвертор, Додаток за Развојна Плочка, MC34063A
14,76
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD 3D MOTION
Брзо инфо
(1)
Код од Произв.: MIKROE-1877
3D Motion Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, 9-Оскен Модул за Движење
48,74
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD 4-20mA RC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1387
4-20mA R Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Приемник во 4-20mA Комуникациски Протокол
21,48
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD 4-20mA TC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1296
4-20mA T Плочка, Додаток за Развојна Плочка, 4-20mA Стандардизиран Индустриски Комуникациски Протокол
21,48
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MIKROE-1993/LED
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1993
7x10 R Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, LED Матрица
6,2
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD 8x8 GC
Брзо инфо
(1)
Код од Произв.: MIKROE-1306
8x8 G Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Зелен LED Дисплеј
12,39
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-2523
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2523
AC Current Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Мерење на Наизменична Струја
11,57
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD ACCSB
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-473
Accel SPI Плочка, Додаток за Развојна Плочка, ADXL345
14,78
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MIKROE-2690
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2690
ADAC Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, 8-Канален 12-Bit ADC, DAC и GPIO
21,48
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD PROG.ADAP
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-791
Adapter Плочка, mikroProg во ICD
4,13
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD ADC CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-922
ADC Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка,12-Bit ADC
19,83
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD AIR CL.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1630
Air Quality Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Сензор за Детектирање гасови
13,63
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD ALTIT. CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1489
Altitude Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Сензор за Притисок и Температура
11,98
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MIKROE-2377
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2377
Ammeter Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Мерење на AC/DC Струја
19,83
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MINI-32 Board mk
ME-ADD uMMB-PIC3 мк
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.