FET

Производи на страна:
Страна 1 од 25
IRF7303
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Канал, Мосфет, 30 V, 5,3 A, 2 W, 0,050 Ω, SO-8
2,03
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRF7303-IR
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Канал, Мосфет, 30 V, 5,3 A, 2 W, 0,050 Ω, SO-8
2,32
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRF7313-IR
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Канал, Мосфет, 30 V, 6,5 A, 2 W, 0,029 Ω, SO-8
1,17
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRF7341-IR
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Канал, Мосфет, 55 V, 4,7 A, 2 W, 0,050 Ω, SO-8
1,56
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
IRF7103
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Kанал, Мосфет, 50 V, 3 A, 2 W, 0,130 Ω, SO-8
0,96
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRF7311-IR
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Канал, Мосфет, 20 V, 6,6 A, 2 W, 0,029 Ω, SO-8
1,02
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRFB4115PBF
Брзо инфо
(0)

N-channel HEXFET® Power MOSFET,

150V, 104A, 380W, 0.011Ω, TO-220.

* integrated diode.

2,54
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRLB4132PBF
Брзо инфо
(0)

N-channel Power MOSFET,

30V, 78A, 140W, 0.0025Ω, TO-220.

* integrated diode.

2,07
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
PSMN059-150Y
Брзо инфо
(0)

N-канален Power MOSFET,
150V, 43A, 50W, 0.046Ω, LFPAK56.

* интегрирана диода.

2,13
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FQP65N06
Брзо инфо
(0)

N-канален Power MOSFET,
60V, 65A, 150W, 0.016Ω, TO-220.

* интегрирана диода.

1,31
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
IRFR3709Z
Брзо инфо
(0)

N-канален Power MOSFET,
30V, 86A, 79W, 0,0065Ω, TO-252 (DPAK).

* интегрирана диода.

0,85
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRFB3607PBF
Брзо инфо
(0)

N-канален HEXFET® Power MOSFET,
75V, 56A, 140W, 0.00734Ω, TO-220.

* интегрирана диода.

1,73
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IXFH22N60P3
Брзо инфо
(0)

N-канален Power MOSFET,
600V, 22A, 500W, 0,39Ω, TO-247

* интегрирана диода.

4,26
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
FDB14N30TM
Брзо инфо
(0)

N-канален Power MOSFET,
300V, 14A, 140W, 0.24Ω, TO-263 (D2PAK).

* интегрирана диода.

1,72
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
STP55NF06
Брзо инфо
(0)

N-канален STripFET II Power MOSFET,
60V, 50A, 110W, 0.015Ω, TO-220.

* интегрирана диода.

0,85
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.