Сензори

Производи на страна:
Страна 1 од 2
P14-W
Брзо инфо
(0)
Сензор за Влага, IC, 0 % до 100 %
25,66
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
H25K5A
Брзо инфо
(0)
Сензор за Влажност, IC, 20 % до 90 %
3,08
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
HYT 939
Брзо инфо
(0)
Сензор за Влажност, IC, 0 % до 100 %
45,71
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
HIH-4000-004
Брзо инфо
(0)
Сензор за Влажност, IC, 0 % до 100 %
33,48
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
DHT22
Брзо инфо
(0)

Сензор за Температура и Влажност, IC, Дигитален, -40 °C to 80 °C

19,05
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SHT20
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: SHT20
Сензор за Температура и Влажност, IC, Дигитален, -40 °C to 125 °C, DFN
7,57
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
EEH110
Брзо инфо
(0)
Сензор за Температура и Влажност, IC, Дигитален, -40 °C to 125 °C
12,01
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
EEH210
Брзо инфо
(0)
Сензор за Температура и Влажност, IC, Дигитален, -40 °C to 125 °C
12,01
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
DS18B20U
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: DS18B20U+T&R
Температурен Сензор, IC, Дигитален, -55 °C до 125 °C, SMD-8
6,84
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
AD592ANZ
Брзо инфо
(0)

Прецизен температурен сензор,

(-25 - 105)°C, ±1.5°C, TO-92

7,62
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
KTY81-122
Брзо инфо
(0)
Температурен Сензор, IC, Термистор, -55 °C до 150 °C, TO-92
1,31
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LM35CZ-NSC
Брзо инфо
(0)
Температурен Сензор, IC, Аналоген, -40 °C до 110 °C, TO-92
4,48
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MCP9700A-E/TO
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MCP9700A-E/TO
Температурен Сензор, IC, Термистор, -40 °C до 125 °C, TO-92
0,85
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MCP9701-E/TO
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MCP9701-E/TO
Температурен Сензор, IC, Термистор, -40 °C до 125 °C, TO-92
0,74
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
LM335Z.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM335Z/NOPB ROHS
Температурен Сензор, IC, Аналоген, -40 °C до 100 °C, TO-92
1,47
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.