Сензор за Влага

P14-W
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Сензор за Влага, IC, 0 % до 100 %
25,66
(вклучено ДДВ): 0
Б.Исп.одЛагер
w

Сензор за влага, капацитивен.

 

Карактеристики:

  • Скратената верзија на P14TR со ласерска обработка, заштедува калибрација во многу случаи
  • Верзија со интегрирана Pt100 за определување на точката на роса и за мерење над точката на роса со загревање
  • Добри линеарни карактеристики, ниска хистереза
  • Механички робустен, отпорен на температура отпорен на одмрзнување
  • Отпорна на многу хемиски агенси, отпорна на алкохол
  • Опсег на мерење на влажност: (0-100)%
  • Чувствителност: 0,25pF/% RH
  • Излез: 150pF ±50pF при 30% RH
  • Работна фреквенција: (1-100)kHz
  • Работна температура: (-30-+150)°C
Работен температурен опсег -30 - +150 °C
Примена
Течности
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.