Сензори

Производи на страна:
Страна 2 од 2
DS18B20
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: DS18B20+
Температурен Сензор, IC, Дигитален, -55 °C до 125 °C, TO-92
4,56
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
DS1820
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-56
Температурен Сензор, IC, Дигитален, -55 °C до 125 °C, TO-92
6,11
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
PT100
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: PT100
Температурен Сензор, Температурно Зависен Отпорник, PT100
4,25
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
LM35CH
Брзо инфо
(0)
Температурен Сензор, IC, Аналоген, -40 °C до 110 °C, TO-46
13,37
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SP-100-PT1000A
Брзо инфо
(0)
Температурна Сонда, PT1000, -55 °C to 230 °C
41,2
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SP-100-10K3435A1
Брзо инфо
(0)
Температурна Сонда, NTC, -40 °C to 250 °C
25,42
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.