Сензори

Производи на страна:
Страна 2 од 2
KTY81-122
Брзо инфо
(0)
Температурен Сензор, IC, Термистор, -55 °C до 150 °C, TO-92
1,31
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
LM35CZ-NSC
Брзо инфо
(0)
Температурен Сензор, IC, Аналоген, -40 °C до 110 °C, TO-92
4,48
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MCP9700A-E/TO
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MCP9700A-E/TO
Температурен Сензор, IC, Термистор, -40 °C до 125 °C, TO-92
0,85
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MCP9701-E/TO
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MCP9701-E/TO
Температурен Сензор, IC, Термистор, -40 °C до 125 °C, TO-92
0,74
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SP-100-10K3435A1
Брзо инфо
(0)
Температурна Сонда, NTC, -40 °C to 250 °C
25,42
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SP-100-PT1000A
Брзо инфо
(0)
Температурна Сонда, PT1000, -55 °C to 230 °C
41,2
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.