Сензори

Производи на страна:
Страна 2 од 2
MCP9700A-E/TO
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MCP9700A-E/TO
Температурен Сензор, IC, Термистор, -40 °C до 125 °C, TO-92
0,85
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MCP9701-E/TO
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MCP9701-E/TO
Температурен Сензор, IC, Термистор, -40 °C до 125 °C, TO-92
0,74
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
LM335Z.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM335Z/NOPB ROHS
Температурен Сензор, IC, Аналоген, -40 °C до 100 °C, TO-92
1,47
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AD592ANZ
Брзо инфо
(0)

Прецизен температурен сензор,

(-25 - 105)°C, ±1.5°C, TO-92

7,62
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SP-100-10K3435A1
Брзо инфо
(0)
Температурна Сонда, NTC, -40 °C to 250 °C
25,42
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SP-100-PT1000A
Брзо инфо
(0)
Температурна Сонда, PT1000, -55 °C to 230 °C
41,2
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.