Skip Navigation Links.

Полупроводници

Производи на страна:
Страна 1 од 251
MAX685EEE
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MAX685EEE
DC/DC Конвертор, 2.7 V to 5.5 V, 24V/10 mA, 480 kHz, QSOP-16
5,8
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRF7341-IR
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Канал, Мосфет, 55 V, 4,7 A, 2 W, 0,050 Ω, SO-8
1,56
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
IRF7303-IR
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Канал, Мосфет, 30 V, 5,3 A, 2 W, 0,050 Ω, SO-8
2,32
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRF7313-IR
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Канал, Мосфет, 30 V, 6,5 A, 2 W, 0,029 Ω, SO-8
1,17
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRF7103
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Kанал, Мосфет, 50 V, 3 A, 2 W, 0,130 Ω, SO-8
0,96
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRF7311-IR
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Канал, Мосфет, 20 V, 6,6 A, 2 W, 0,029 Ω, SO-8
1,02
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRF7303
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Канал, Мосфет, 30 V, 5,3 A, 2 W, 0,050 Ω, SO-8
2,03
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74LS83.
Брзо инфо
(0)
4 Битен Бинарен Целосен Собирач, TTL Логичко Коло, DIP-16
0,88
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74C926-NSC
Брзо инфо
(0)
4 Битен Бројач, CMOS Логичко Коло, DIP-18
24,06
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
310.31947
Брзо инфо
(0)
4 Битен Микроконтролер
43,1
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
CD4561
Брзо инфо
(0)
9ти Комплемент, CMOS Логичко Коло, 3 V до 18 V, DIP-15
0,97
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ICL7106CPL.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: ICL7106CPLZ
Аналогно Дигитален Конвертор, LED Дисплеј, 3.5 Цифри, 3 SPS, Диференцијал, Единечен, 0 V, DIP-40
10,3
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ICL7107CPL.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: CS7107GP
Аналогно Дигитален Конвертор, LED Дисплеј, 3.5 Цифри, 3 SPS, Диференцијал, Единечен, 0 V, DIP-40
8,58
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ICL7129CPL-HAR
Брзо инфо
(0)
Аналогно Дигитален Конвертор, 4.5 Цифри LCD, DIP-40
19,75
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
TDA8708A-PHI
Брзо инфо
(0)
Аналогно Дигитален Конвертор, 8 Bit, Аналоген Влезен Интерфејс за Видео, DIP-28
11,47
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
PIC16F88-IP mk
MCCOG21605D6W mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.